Hoe maak je gebruik van social media om vrijwilligers naar je vrijwilligersplatform te halen?

Leer hoe je verschillende social media kanalen kan inzetten om meer vrijwilligers te betrekken bij je platform!

Hoe maak je gebruik van social media om vrijwilligers naar je vrijwilligersplatform te halen?

Deedmob heeft Florentine Haeusgen, Youth Volunteer Manager bij het wereldwijde jongerenvrijwilligerswerk platform van de Orde van Malta - Vision 2050 -, gevraagd om als gastschrijver meer te vertellen over het gberuik van LinkedIn en Instagram om meer vrijwilligers te betrekken bij het platform. Florentine is een expert in de inzet van social media om te connecten met vrijwilligers. Daarnaast laat ze geweldige cijfers zijn met een grote toename in het aantal vrijwilligers op het platform, mede door het gebruik van de socials. Ze deelt graag haar inzichten en strategieën en Deedmob hoopt hiermee andere vrijwilligersorganisaties te helpen om nieuwe potentiële vrijwilligers te vinden via LinkedIn en Instagram.

___

In dit artikel focussen we op het gebruik van LinkedIn en Instagram om jonge vrijwilligers aan te trekken en opnieuw te benaderen om vrijwilligerswerk te doen op het platform voor jongeren vrijwilligerswerk van de Orde van Malta: Vision 2050. Sinds de lancering in mei in 2022 hebben we Facebook, LinkedIn en Instagram gebruikt om de nieuwste content van Vision 2050 te delen met ons publiek. We hebben gezien dat deze drie sociale netwerken elkaar aanvullen en versterken en verschillende doelgroepen aantrekken door de verschillende focus. 

We zouden graag wat inzichten, tips en tricks willen delen over hoe je social media het meest efficiënt kunt gebruiken zonder er teveel tijd aan kwijt te zijn, gebaseerd op onze ervaring. 

WAAROM GEBRUIKEN WE LINKEDIN EN INSTAGRAM NAAST FACEBOOK?

We hebben besloten om een Instagram account aan te maken, omdat: 

  • het een veel jongere doelgroep aanspreekt - meer dan 50% van de gebruikers van Instagram wereldwijd zijn jonger dan 34. Veel millennials hebben geen Facebook account meer, maar gebruiken alleen maar jongere platforms als Instagram, TikTok of Snapchat.  
  • de focus meer ligt op het delen van visuals via foto’s en video’s. Instagram stimuleert ons hierdoor automatisch om goed beeldmateriaal te produceren of erom te vragen, wat ook weer positief is voor alle andere socials.
  • het een “verhaal/story” feature heeft - we weten dat je ook verhalen kan toevoegen op andere platforms, maar het bereik van Instagram stories zijn veel hoger dan die van andere platforms, waardoor we een tastbaardere, en snellere manier hebben om content te delen.

We hebben een LinkedIn-pagina gemaakt omdat:

  • het een professioneel publiek aantrekt - de meeste LinkedIn gebruikers zijn ofwel professionals, ofwel professionals in spé. Onze vrijwilligers- en stageactiviteiten zijn aantrekkelijke voor ontzettend veel young professionals om bepaalde vaardigheden te leren en om hun carrière aan te vullen
  • het een ander algoritme heeft - we weten niet precies hoe de algoritmes werken, maar wat we wel weten is dat LinkedIn posts soms weken later op je tijdlijn verschijnen (anders dan Instagram of Facebook!). Dat betekent dat populaire posts meer en meer likes kunnen krijgen wanneer de tijd vordert. 
  • het mogelijk is om op meer manieren content te delen dan andere platforms. Je kunt niet alleen meer de diepte in gaan, maar je kunt ook spelen met verschillende manieren om je verhaal te vertellen. We hebben bijvoorbeeld getest of posts die gaan over de resultaten van wetenschappelijke artikelen interessant zijn. Dat kreeg veel tractie!  

HOE GEBRUIK JE SOCIAL MEDIA HET MEEST EFFECTIEF - TIPS & TRICKS!

1. Houd een content calender voor sociale media aan en bij

Zonder onze maandelijkse content calendar zouden we compleet de weg kwijt zijn op onze drie platforms. Dit is hoe onze content calendar eruit ziet en hoe we het gebruiken:

We proberen onze posts 2 weken van tevoren af te hebben. Dat scheelt enorm veel tijd en zo hoef je je geen zorgen te maken op de dag zelf. Kopiëer en plak, en klaar is kees. Het geeft je ook de flexibiliteit om nog veranderingen te maken. Een voorbeeld is een activiteit die binnenkort plaatsvindt en die wat zichtbaarheid nodig heeft. Zo kun je nog wat schuiven en hou je de flexibiliteit.

Je kunt een template van de content calender zowel in het Nederlands als Engels downloaden via deze link.

2. Post regelmatig

Het aantal posts dat je kunt maken is afhankelijk van de grootte van je organisatie en de middelen die je hebt. Om continuïteit en zichtbaarheid te waarborgen is het goed om op zijn minst één keer per week iets te posten. Wij posten vaak 3 keer per week, op maandag, woensdag en vrijdag. Idealiter post je ‘s morgens want onderzoek laat zien dat dit het tijdstip is waar de meeste gebruikers hun socials checken.  

Dat gezegd hebbende, het is belangrijk voor ons om alleen iets te posten als we iets te vertellen hebben. Als we niet genoeg content hebben voor een tweede of derde post, plaatsen we ook niets. 

Als we kijken naar de Deedmob Analytics (“Traffic Sessions” & “Unique Visitors”) is het in ieder geval duidelijk dat er meer platformbezoekers en clicks zijn wanneer we iets hebben gepost op onze socials. 

3. Wees creatief om je bereik te vergroten

Na verloop van tijd kan het steeds moeilijker worden om nieuwe ideëen te bedenken. Hier zijn wat tips om ons creatief te houden.

a. Hou vakanties en speciale dagen in het visier, zoals Wereld Armoede Dag (17 oktober), Internationale Dag van het Vrijwilliger(5 december),maar ook feestelijke periodes als de tijd voor Kerstmis. Creëer relevante posts voor die dagen waarin je jouw organisatie/vrijwilligers/activiteiten deelt. 

b. Probeer doorlopende campagnes op te zetten die vrijwilligerswerk in de spotlights zetten op andere manieren, zoals de "Quote van de maand" van een vrijwilliger of andere stakeholder die praat over de vrijwillige impact. Of denk een de "Vacature van de week" om verschillende vacatures uit te lichten.

c. Bekijk social media accounts van andere organisaties die hetzelfde doen en laat je inspireren. Je hoeft niet het wiel opnieuw uit te vinden maar je kunt wel leren van anderen. We willen allemaal positieve impact maken, toch? 

d. Speel met verschillende formats op de verschillende platforms om content te dleen. Wij hebben hele positieve ervaringen met Reels op Instagram (er zijn heel veel apps die je gratis reels helpen maken), Verhalen op Facebook en Instagram, en het delen van wetenschappelijke artikelen over de positieve impact van vrijwilligerswerk op LinkedIn.

e. Tag mensen en organisaties die je noemt in je posts of die geïnteresseert zijn in je content. Dit verhoogt de deelbaarheid van je posts, wat weer je zichtbaarheid en volgersaantallen verhoogt. Het is een simpele manier om veel zichtbaarheid te krijgen! 

f. Gebruik Deedmob analytics om meer te weten te komen over je publiek en pas je content daarop aan. Kijk bijvoorbeeld naar de leeftijdsdemografie en loaties van je gebruikers, en kijk welke andere websites bezoekers leiden naar je website. Wat simpele voorbeelden: kijk naar de verandering van de leeftijdsdemografie wanneer je meer engagement hebt gehad op Instagram. Als er veel gebruikers uit een bepaalde stad komen, zou je een story kunnen maken waarin je de activiteiten uit die stad highlight, of je maakt een “bedankt voor je inzet” post, waarin je een infographic plaatst waarin je de drie steden bedankt waarin je organisatie het populairst is.

4. Creëer een landingspagina

Een landingspagina toont meerdere links op social media die je op elk moment kunt aanpassen. We gebruiken dit vooral voor Instagram aangezien je geen links kan delen onder posts. We gebruiken de gratis versie van LinkTree en zijn er erg blij mee. Neem eens een kijkje.

5. Zoek vrijwilligers om je te ondersteunen 

Het klinkt misschien als ontettend veel werk, maar ik beloof je dat je met alle tips en tricks echt niet meer dan 15 minuten per post kwijt bent op alle drie de platforms. Plus natuurlijk 1 uur per week om alle posts te plannen voor de komende twee weken. Desalniettemin, we zijn maar een kleine organisatie en onze tijd in schaars. Daarom hebben we onze vriwjilligers gevraagd om te helpen. Dit bespaart ons niet alleen tijd, maar het geeft ons ook de mogelijkheid om nieuwe, creatieve geesten toe te voegen in ons team met geweldige ideeën. 

We hopen dat dit artikel jou helpt om kennis te maken met de voordelen van het juist gebruiken van social media en dat dit je inspireert om ermee aan de slag te gaan!

Some highlights of 5 years at Deedmob

Geen items gevonden.